W miesiąc po Jej narodzinach, radość szczęście, w ciągu jednego dnia zmieniły siew lęk o Jej życie, zdrowie i przyszłość. Dowiedzieliśmy się, że  nasze dziecko choruje na mukowiscydozę. To choroba, w której w wyniku wady genetycznej, zalegający w organizmie dziecka śluz, upośledza stopniowo funkcjonowanie płuc, oskrzeli, a także układu pokarmowego, (m. in. trzustki i wątroby).

O to, aby nasza kruszynka mogła rozwijać się, musimy walczyć każdego dnia, poprzez wykonywanie drenażu dróg oddechowych, inhalacje podawanie leków, enzymów odżywek. Jako rodzice zrobimy wszystko co w naszej mocy, by Hanusi  dane było żyć jak najdłużej. Pomimo ciężaru choroby Hania jest uśmiechniętym i spokojnym dzieckiem, które dzielnie stawia czoła wszelkim dolegliwością i zabiegom.

Zwracamy się z ogromną prośbą o przekazanie 1% na leczenie Hani. Nawet najmniejsza pomoc, przyczyni się do jej lepszego rozwoju. Na świecie obecnie testowane są pierwsze leki, które dają nam nadzieje, że w przyszłości Hania będzie mogła, pomimo choroby, cieszyć się pełnią życia.

Dziękujemy rodzice Hani

MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
ul. Celna 6, Kraków 30-507

Nr konta: 36 1060 0076 0000 3200 0132 9248
BPH PBK Oddział Kraków

z dopiskiem HANIA UFA

więcej informacji na stronie http://hania.mukoblog.pl/